projekt domu
House Investor 2
177,68 m2, 4/5 sypialni + salon z kuchnią, garaż
Cena: zapytaj o szczegóły
dane techniczne
Powierzchnia użytkowa: 118,23 m² ℹ️
Suma powierzchni wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, pomniejszona o pow. garażu, kotłowni, strychu, piwnicy. Jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.
Powierzchnia zabudowy: 202,67 m² ℹ️
Powierzchnia zajmowana przez część na- oraz nadziemną budynku liczona, jako rzut pionowy budynku na działkę.
Powierzchnia całkowita: 188,43 m² ℹ️
Całkowita powierzchnia wszystkich kondygnacji budynku łącznie z elementami nośnymi, takimi jak ściany zewnętrzne (z ociepleniem), słupy, tarasy, itp.
Powierzchnia dachu: 289,10 m² ℹ️
Całkowita powierzchnia dachu.
Kąt nachylenia dachu: 30° ℹ️
Nachylenie połaci dachu głównego podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych projektach występuje więcej niż jedno nachylenie dachu.
Kubatura brutto: 702 m³ ℹ️
Przestrzeń ograniczona przez powierzchnie zewnętrze: ściany i dach budynku.
Wysokość budynku: 6,28 m ℹ️
Wysokość liczona od części budynku położonej najniżej przy powierzchni terenu do najwyższego punktu dachu (kalenicy) z wyłączeniem kominów.
Szerokość elewacji: 15,15 m ℹ️
Całkowita szerokość elewacji.
Długość elewacji: 17,49 m ℹ️
Całkowita długość elewacji.
Min. szerokość działki: 22,15 m ℹ️
Najmniejsza możliwa szerokość działki niezbędna do wybudowania tego domu. Składa się z szerokości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
Min. długość działki: 24,49 m ℹ️
Najmniejsza możliwa długość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z długości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
opis projektu
Projekt został zaplanowany dla czteroosobowej rodziny. Dom przykryty jest wielospadowym łagodnym dachem. Nowoczesna architektura domu została podkreślona odpowiednimi materiałami wykończeniowymi i kolorystyką. Dom jest nowoczesny, ale też stonowany, bez awangardowej przesady. Dzięki temu architektura domu będzie długo aktualna i nie zestarzeje się łatwo. Szare ramy okien i drzwi, oraz drewniane fragmenty ścian stanowią kontrast do bieli ścian. Całość bryły zwieńczona jest grafitowym dachem z płaskich dachówek. Front domu ozdobiona jest szerokim przeszklonym wejściem z naświetlami. Elewację ogrodową urozmaica narożne przeszklenie salonu połączone z podcieniem nad częścią tarasu. Wnętrze domu to trzy strefy, połączone częścią wejściową: przedsionkiem i holem. Na lewo z przedsionka przechodzimy do strefy gospodarczej domu, z ładnym garażem, kotłownią i strychem nad garażem. Na wprost sieni, przeszklonymi szerokimi drzwiami przechodzimy do holu i dalej do części dziennej, składającej się z salonu, jadalni i kuchni połączonych w jedno wspólne wnętrze, rozdzielone kominkiem. Nad pokojem dziennym przewidziano otwarcie przestrzenne aż do dachu, oraz strych – antresolę ze schodkami, z widokiem na salon. Na antresoli można urządzić pokój rekreacyjny, albo gabinet-bibliotekę – wedle fantazji właścicieli. Trzecia część domu to sypialnie. Składa się z sypialni rodziców z garderobą, dwóch sypialni dziecięcych z szafami wbudowanymi, łazienki i oddzielnego wc. Nad sypialniami również znajduje się strych, dostępny z antresoli nad salonem. Domek jest nieduży, ale mieści wszystkie funkcje potrzebne do komfortowego życia pełnej rodziny. Bryła domu jest dość prosta. Budynek jest jednokondygnacyjny – nieskomplikowany i niedrogi w późniejszej eksploatacji.