drewniane domy
prefabrykowane
Jeśli decydujesz się właśnie na budowę swojego domu to świetnie trafiłeś. Poznaj nasze domy szkieletowe, z najwyższej jakości drewna litego. Ekologiczne rozwiązanie, technologie pozwalające na obniżenie kosztów budowy, nowoczesne projekty.
Kompleksowa obsługa dokumentacji, doradztwo budowlane, nadzór nad inwestycją. Z nami to wszystko masz w standardzie.
o pięknym domu
Spełnimy Twoje marzenie o pięknym domu, który będzie domem ekologicznym, domem tanim w budowie, a jednocześnie domem nowoczesnym.
Budowanie domów drewnianych, prefabrykowanych i szkieletowych to spełnienie naszej nowatorskiej myśli ekologicznej. Wyróżnia nas pasja i doświadczenie.
Drewniane domy szkieletowe to przyszłość i nowy styl życia.
Najlepsze technologie i ekologiczne rozwiązania zgodne z nowoczesnym designem to nasz cel.
nasza
technologia
Nasze domy szkieletowe wykonywane są z najwyższej jakości drewna konstrukcyjnego KVH, z wypełnieniem wełną mineralną. Technologia, którą stosujemy pozwala na znaczne obniżenie zapotrzebowania na energię cieplną, a co za tym idzie, pomniejszenie kosztów utrzymania i eksploatacji budynku.
Budowa domu to jedna z najważniejszych inwestycji w życiu dorosłego człowieka. Właściwy projekt i jego wykonanie będą decydować o jakości życia, dlatego pomożemy Ci we wszystkich krokach.
Zapewniamy swoim klientom kompleksową obsługę inwestycji od A do Z. Uzyskamy pozwolenie na budowę, wykonamy płytę fundamentową, doradzimy w zakresie doboru projektu, rozwiązań technicznych, wyposażenia budynku we wszelkie instalacje oraz materiały wykończeniowe.
Wybierając ten sposób fundamentowania kierujemy się względami ekonomicznymi podpartymi prawidłowymi obliczeniami konstrukcyjnymi w nawiązaniu do lokalnych warunków gruntowych. Z uwagi na różne strefy przemarzania w danych regionach naszego kraju, jeżeli sytuacja tego wymaga stosujemy wymianę podłoża gruntowego pod projektowany fundament. Do wymiany gruntu stosujemy między innymi: pospółkę, piasek lub keramzyt. Po odpowiednim zagęszczeniu mechanicznym stanowi podstawę do wykonania płyty żelbetowej.
Następnym etapem jest ułożenie izolacji termicznej z płyt styropianowych (styrodurowych) w dwóch warstwach oraz wykonanie izolacji przeciwwilgociowej. Element nośny – płyta fundamentowa żelbetowa monolityczna – jest ułożona bezpośrednio na izolacji termicznej. Stosujemy usztywnienia obwodowe oraz pod ścianami nośnymi belkami.
• Zbrojenie płyty – pręty, krzyżowo,
• Zbrojenie belek – pręty, strzemiona,
• Beton.
Uśredniony całkowity współczynnik przenikania ciepła przez przegrodę wynosi od Uc=0,09 W/m2K.
Ściany nośne wykonujemy w konstrukcji słupowo-ryglowej z elementów drewnianych z drewna klejonego systemu KVH. Co w połączeniu z elementami stropu tworzą solidną i trwałą konstrukcję spinając budynek nie tylko po obrysie, lecz również wewnątrz domu. Jako wypełnienie pomiędzy słupkami konstrukcyjnymi stosujemy wełnę skalną/styropianem odpowiadającej szerokości słupa konstrukcyjnego. Całość konstrukcji stężona jest z obustronnie płytą MFP.
Budynek po obrysie zewnętrznym docieplany jest wełnę skalną/styropianem. Całość osłonięta przed czynnikami atmosferycznymi za pośrednictwem tynku cienkowarstwowego silikatowego na siatce z włókna szklanego w zabudowie lekkiej mokrej.
Dzięki zastosowaniu w przegrodzie wełny mineralnej/styropianem, płyt MFP oraz aktywnej membrany paroizolacyjnej Eurovent AKTIV 3 zapewniamy pełną cyrkulację powietrza w ścianie co zapobiega zawilgoceniu ścian i pojawianiu się różnego rodzaju pleśni czy grzybów.
W miejscach gdzie nie ma konieczności wykonania ścian nośnych – drewnianych, kierując się dobrem ekonomicznym klienta wykonujemy ścianki działowe z płyt gipsowo-kartonowych ogniochronnych gr. 12mm na konstrukcji drewnianej. Aby zapewnić dogodne warunki akustyczne pomiędzy stelażem układane jest wygłuszenie z wełny mineralnej gr. 10cm.
Uśredniony całkowity współczynnik przenikania ciepła przez przegrodę wynosi Uc=0,13 W/m2K.
Konstrukcję drewnianą dachu wykonujemy w postaci więźby tradycyjnej lub wiązarowej. Stosujemy belki drewniane KVH o przekroju 6/24cm w rozstawie ok. 90cm w zależności od specyfikacji i kształtu dachu. Przestrzeń miedzy krokwiami wypełniona jest wełną mineralną. Ze względu na wymaganą lukę dylatacyjną. Warstwę estetyczną od strony wewnętrznej gwarantuje sufit z płyt gipsowo-kartonowych ogniochronnych podwieszamy do belek drewnianych na stalowej konstrukcji ocynkowanej wypełnionej dodatkowo wełną mineralną oraz zabezpieczoną paroizolacyjnie. Jako element zabezpieczający przed czynnikami zewnętrznymi stosujemy wszystkie rodzaje pokryć blaszanych, bitumicznych (papowych) lub dachówki betonowe jak i ceramiczne. Położenie dachówek wiąże się jednak ze zmianami w nośności i konstrukcji całego budynku, elementów nośnych. Wszystkie pokrycia dachowe zabezpieczamy również najwyższej jakości membranami paroprzepuszczalnymi dachowymi (wiatrowymi) firmy Eurovent. Przy domach parterowych strop stanowi element zamykający. Stosujemy wówczas pełne docieplenie z zastosowaniem wełny mineralnej.